BENDRUOMENĖS INICIJUOTOS VIETOS PLĖTROS STRATEGIJŲ ĮGYVENDINIMAS IR PASIRUOŠIMAS BENDRUOMENĖS INICIJUOTAI VIETOS PLĖTRAI 2021-2027 M.

ByAdministratorius

BENDRUOMENĖS INICIJUOTOS VIETOS PLĖTROS STRATEGIJŲ ĮGYVENDINIMAS IR PASIRUOŠIMAS BENDRUOMENĖS INICIJUOTAI VIETOS PLĖTRAI 2021-2027 M.

Šių metų liepos 29 d. dieną nuotoliniu būdu vyko susitikimas su Vidaus reikalų ministerijos Europos Sąjungos investicijų ir tarptautinių programų departamento Europos Sąjungos veiksmų fondų investicijų veiksmų programos skyriaus atstovais ir miesto vietos veiklos grupėmis iš visos Lietuvos.

Pirmoje susitikimo dalyje buvo kalbėta apie praėjusio etapo patirtis, apie „migruojančius” pareiškėjus, kaip miestų VVG susidūrė su teisiniais procesais, bei ataskaitų teikimo terminus.

Antroje susitikimo dalyje pažymėta dalis naujų prioritetų, kurie bus keliami rengiamoms naujoms miestų vietos veiklos grupių vietos plėtros strategijoms.

Į šiuos prioritetus būtina atsižvelgti pradedant galvoti, ar Naujosios Akmenės miesto vietos veiklos grupė kurs naują strategiją, kur yra pačios problematiškiausios sritys, kur būtų reikalingi projektai finansuojami Europos Sąjungos, Lietuvos Respublikos ir Savivaldybės biudžetų lėšomis.

Susitikimas su Vidaus reikalų ministerijos atstovais toli gražu ne paskutinis. Dalis miestų vietos veiklos grupių, įskaitant ir Naujosios Akmenės miesto vietos veiklos grupę susidūrė su problema, kai rengiant Strategijas buvo numatomi papildomi balai už tai, kad miestų VVG nusimatys lėšas projektams, kurių tikslinė grupė pabėgėliai, bet skelbiant kvietimus tikslinės grupės asmenų nebuvo. Lėšas, skirtas pabėgėlių integracijai laikome rezerve.

Į įvairias iškilusias problemas bus atsižvelgta planuojant naują 2021-2027 m. etapą.

Naujosios Akmenės miesto vietos veiklos grupės
projekto veiklų koordinatorė Alina Jokūbauskienė

About the author

Administratorius administrator